Nazenin Gençlik Tıp Günleri

Nazenin Gençlik Tematik Kamplar bağlamında “2. Tıp Günleri”, 22 Şubat 2020 tarihinde Emsey Hospital’da, İstanbul’un farklı ilçelerinden gelen 30 tıp fakültesi öğrencisinin katılımı ile gerçekleştirildi.


Nazenin Gençlik Genel Koordinatörü Vildan Sözbilir’in tanışma ve bilgilendirme konuşması ile başlayan program alanında uzman hocaların sunumları ile devam etti.
Kamp boyunca alanında uzman değerli hocalar ağırlandı.
Emsey Hospital Başhekim Yardımcısı Uzman Dr. Nuran Gün’ün, “Hekimlikte Güncel Kalmak” konulu söyleşisinin ardından Asistan Dr Büşra Üstündağ, “Tıp Öğrencisinin Ruh ve Beden Sağlığı” konulu sunumuyla tıp öğrencisinin ruh beden sağlığı açısından dikkat etmesi gereken hususları aktardı.
İstanbul Medeniyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’ndan Doç. Dr. Yasemin Çağ, “Tıpta Akademik Kariyer” konulu konuşması ile tecrübe aktarımında bulunarak tıpta akademi hakkında bilgiler verdi.
Emsey Hospital NF Ünite Sorumlusu Uzman Dr. Nesrin Baştuğ, “Tıpta Yapay Zekâ ve Akıllı Cihazlar” konulu sunumuyla yapay zekâ ve akıllı cihazların tıptaki etkisinden ve tüp bebek gelişim sürecinden bahsetti. Sunumun ardından Tüp Bebek Merkezi Ziyareti gerçekleştirildi.
Asistan Dr. Semanur Sayın, TUS ve Sonrası’ndan bahsederek öğrencilerin yol haritası çizimine katkı sağlayacak somut bilgi aktarımında bulundu.
Son olarak Eczacı Tuğba Bağcı, “Akılcı İlaç Kullanımı” konulu sunumunu gerçekleştirdi.
Hediyelerin ve katılım belgelerinin takdimi ile program sona erdi. Katılımcılara ve programda emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir